در کتاب بحارالانوار از امام صادق (عليه السلام ) از رسول خدا (صلى الله عليه و آله و سلم ) روايت کرده که فرمود:

شهر رمضان شهر الله عزوجل ، و هو شهر يضاعف الله فيه الحسنات ، و يمحو فيه السئيات ، و هو شهر البرکة ، و هو شهر الانابة ، و هو شهر التوبة و هو شهر المغفرة ، و هو شهر العتق من النار، و الفوز بالجنة .
اءلا فاجتنبوا فيه کل حرام ، و اءکثيروا فيه من تلاوة القرآن ، و سلوا فيه حوائجکم ، واشتغلوا فيه بذکر ربکم ، و لاين شهر رمضان عندکم کغيره من الشهور، فان له عندالله حرمة و فضلا على سائر الشهور، و لاين شهر رمضان يوم صومکم کيوم فطرکم .

ترجمه روايت شريفه

((ماه رمضان ماه خداى عزوجل مى باشد، و آن ماهى است که خداوند کارهاى نيک را در آن دو چندان کند و بديها را در آن محو سازد، ماه برکت ، و ماه انابة و بازگشت ، و ماه توبه و ماه آمرزش و ماه آزادى از آتش دوزخ ، و کامياب شدن به بهشت است .
هان که در اين ماه از هر حرامى خوددارى کنيد، و تلاوت قرآن را زياد کنيد. و حاجات خود را بخواهيد، و به ياد پروردگارتان سرگرم باشيد، و ماه رمضان نزد شما نبايد همانند ماههاى ديگر باشد، چرا که براى اين ماه در پيشگاه خداوند حرمت و برترى بر ديگر ماهها است ، و نبايد در ماه رمضان روز روزه شما مانند روز غير روزه شما باشد.))

ثواب قرائت قرآن در اين ماه : روايت دوم

و از امام هشتم (عليه السلام ) روايت کرده که فرمود: ادامه مطلب.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ديجي کالا سنگر مجازی سیده زینب(س) مجله خبری فقه و قانون گذاری Rolando طبیعت سبز فرکتال هنر نيازهاي روز خرید عسل طبیعی کوهستان دکتر عموشاهی